Nejbližší koncerty

28. 10. 2019, 10:15, 13:00,
rybník Bezdrev, hráz

K poslechu a tanci při výlovu druhého největšího rybníku v ČR s rozlohou 520 hektarů. Na akci bude kuchařská show, rybí trh, představí se i jihočeské rybářské školy. Poprvé zatáhnou rybáři sítě v 7:00.

 

12. 11. 2019, 20:00,
Praha, klub Válec

Společně s Načas. Ten den bude úplněk a uplyne přesně 599 let ode dne, kdy Jan Žižka dobyl Prachatice. S kamarády z Načasu jsme prožili mnohé, jednou i málem vypili budějovický kolejní klub na K1. Po 19 měsících v Praze.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Bonsaižurnál

  bandzone-logo facebook-logo
Porta v obrazech

5. 7. 2012

phoca_thumb_l_porta_11Posíláme dík Žďuchovi z fanklubu v Uherském Hradišti, který nás nafotil na Portě v Řevnicích. V lesním a zcela zaplněném amfíku jsme soutěžili v pátek, na hřišti pak v sobotu kapelník s Jiříkem vytvořili duo. Na Portě bylo náramně, tak si ji s námi projděte alespoň takto.

 
První dojmy z Chvojení

19. 6. 2012

Bonsaj č. 3 na Folkovém ChvojeníTak. Lepší zahájení festivalové sezony si těžko přát. Ač v okleštěné sestavě v triu JPV, přeci jsme si to nehorázně užili. Folkové chvojení se hned napoprvé zařadilo mezi kapelní nej festivaly. Od pátku až do neděle jsme doslova měli oči i uši navrch hlavy. A nevěděli, co dřív nasávat. Jestli jedinečnou atmosféru nebo skvělou muziku či skvělé publikum. Slovy klasika: Tolik naslouchajících lidí na tak málo čtverečních metrech. To se jen tak nevidí. Organizačně naprosto dokonale zvládnutý festival. Víc se dozvíte za pár dní, protože je nutné všechny zážitky zapsat - tudíž se poté podívejte do zápisníku. Protože co je psáno, to je dáno. Prozatím co největší dík partě Marienů, Víťovi Troníčkovi a Ivanu Kurtevovi a všem pořadatelům za nezapomenutelné zážitky. Díky. Moc. Foto: Petr Svoboda

 
Hudební kvíz

15. 6. 2012

Ještě než se vydáme na Chvojení, tak jsme pro vás připravili další chuťovku. Až do neděle se budem muset obejít (spíš rádi muset obejít) bez Internetu a podobných vymožeností. Proto, abychom vás na chvíli zabavili a potrápili vaše mozkové závity, aby vám přes víkend nezakrněli, jsme vymysleli malý hudební kvíz.

V naší hudební dílně leží toho času několik písniček. Abychom se o ně aspoň trošku podělili, máme pro vás tipovací kvíz. Zkuste hádat, k jaké písni patří ukázka. Vznikla na zkoušce, kde se páni kytaristé dohadovali, jakže budou ty náročné akordy G, C a D vlastně hrát (tomu odpovídá i jejich poněkud arytmická souhra). Možnosti jsou tři:
 
a) Na lince
b) Křížový cesty
c) Tetovaná
 
Všechny úspěšné tipéry vyvěsíme na nástěnku cti a slávy na tomto webu. Losováním pak zvolíme jednoho, který získá volnou vstupenku na náš koncert dle vlastního výběru. Uzávěrka kvízu je 30. června. Odpovědi pište buď na tyto stránky do Vzkazovníku, nebo na mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
PS: Malá nápověda - v písni se mj. zpívá: ...bezohledně marnotratné rozdávání pomíjivých tónů...

 

 
Jiřík mototramp a vyhlídky s Peťou

10. 6. 2012

Zřícenina Dobronice u BechyněHraní v Palackého sadech se proměnilo v pozoruhodný poznávací výlet. Zahájili jsme ho v Písku ochutnávkou indických placek. Těsně před naším koncertem přestalo pršet, tak jsme se zhruba stovku vytrvalců, kteří neprchli před deštěm, snažili rozproudit sérií rychlejších písní. Energii jsme pak doplnili u klobás na náměstí, okoukli pár stánků a naskládali se do vozu. Směr určil Jiřík, který si objednal dovoz do Dobronic, kde hodlal v hustém dešti přenocovat s třemi dalšími blázny na hradě. Po cestě hledal (marně) kamarády na jedné opuštěné zastávce busu, i když možná si ve skutečnosti obhlížel místo, kam se v noci schovat. Když jsme minuli ceduli Dobronice, Peťa si náhle vzpomněla, že vsí kdysi projížděla na kole, a rozhodla se, že za nám za hluboké tmy ukáže skvělou vyhlídku. Faktem je, že řeka vidět byla a že za bílého dne je to jistě prima místo. Již bez Jiříka jsme pokračovali dom. Průběžně jsme obdivovali jihočeskou safari a v příkopech zdravili srnky, zajíce i dvě liščata. V Týně nám Peťa nabízela další vyhlídkové místo, za což jsme jí slušně poděkovali. Naše cellistka je ale nezmar, takže nakonec jsme zastavili u Temelína a prohlédli si to, co zbylo z vesnice Březí, která zanikla právě kvůli JETE. Bylo to za úplné tmy působivé. Z Hluboké jsme ještě otestovali trpělivost, když jsme jeli za pánem, který se kochal při rychlosti asi 25 kilometrů. Lze předpokládat, že na tento zájezd budeme dlouho vzpomínat...
PS: Jiřík nakonec přespal v autě. Přihlásil se tak k hnutí Mototramping.

 
Leze na nás léto

6. 6. 2012

Vážení, leze na nás léto. Jak se to projevuje? Různě. Například Jirka si začal brát kytaru do Brna a pilně na konci zkouškového cvičí. Vašek se vrátil do svých vysokoškolských let tím, že přechodně nosí brýle, které ho celou VŠ provázely. Celkově se to však projevuje především tím, že se kupí koncerty na festivalech i mimo ně. Takže jsme si lámali hlavu, jak vám to dokázat a hlavně, jak vám to ukázat. Až jsme na to díky jedné jmenované kapele, Hluboké nedorozumění, přišli. Tudíž jim za licenci dlužíme několik festivalových piv. Naše (potažmo i vaše, to bychom se vůbec nezlobili) plány na léto zde.

V souvislosti s tou mapkou vyhlašujeme i netradiční zápolení o nevšední ceny. Nastražte uši a pište si, třeba i za ně:

Kdo z vás se stihne zúčastnit alespoň 4 (slovy čtyř) našich koncertů uvedených na mapě, vyhrává účast na jedné z našich zkoušek + tričko Bonsai č. 3.

Navíc se nám nebezpečně přiblížil takový otevírací koncert v Písku. Bereme ho jako vstup do léta plného festivalů. Huráá. Přijeďte se s námi dotknout Písku a zahájit stíhací jízdu za účastí na naší zkoušce a tričkem. Hrajeme od 19.00 hned po lotyšském pěveckém sboru Prieks kur tu rodies, který si nemíníme nechat ujít. A vy byste taky neměli.

 
Bude nová deska?

9.5. 2012

Zdá se možná při pohledu na zdejší stránku, že Bonsai zahájila jarní spánek. Je pravda, že interval zkoušení se rozvolnil, protože pracovních povinností bylo nějak moc. Nicméně pilujeme nové písně a hlavně jsme se dohodli, že letos zkusíme natočit desku. Začneme v srpnu v budějovickém studiu MKP a pokud se vše povede, jak si přejeme, a pokud seženeme sponzora, třeba pro vás budeme mít dárek pod stromeček. V sekci Koncerty zároveň přibylo několik letních termínů, tak mrkněte, abyste věděli, kde všude naše zakrslá rostlina zapustí zakrslý kořínek.

 
«ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec»

Strana 20 z 43