Nejbližší koncerty

16. 11. 2021, 19:00,
České Budějovice, Bar Véčko

Společný koncert s kapelou LIBA a spol. Možná dojde i k propojení obou kapel, sejšn lze očekávat. Koncert bude v místě, kde sídlila Vídeňská kavárna (Hroznová 8), kam leckdo z kapely chodíval rád na dortíček a kávu.

 

25. 11. 2021, 19:00,
České Velenice, centrum Fénix

Třikrát přeložený koncert v centru, kde jsme prvně hráli v listopadu 2017. Basákovi tehdy praskla struna na kontrabasu, ve foyer měli Eiffelovku s nápisem "Vašek" na špici. Tak jsme v očekávání, co nás čeká tentokrát.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Bonsaižurnál

  bandzone-logo facebook-logo
Rýmo-demo

Chlapci ladící....formu

30.12.2009

Dojetím. To bylo poslední slovo, které jsme dnes nazpívali ve studiu Petra Michala. Písně Kamarád, Nottingham, Obálky a Průvan nyní leží na hard disku, v lednu je nasypeme do míchačky, zapneme mixér, našleháme je a začneme servírovat. Natáčení přineslo řadu pozoruhodných momentů (včetně konzumace perorální tinktury), takřka všichni z nás se dočkali komplimentů. Za všechny zatím zmiňme lichotku, kterou mistr zvuku adresoval Žíže poté, co jako by nic nazpívala všechny své party napoprvé: "Ty jsi taky chodící intonátor, viď?" Širší popis veškerého dění se brzy objeví v Zápisníku a ve Fotkách. Teď se aspoň můžete podívat na úplně první snímek, který ve studiu vznikl a zachycuje pohodu před tím, než se poprvé z režie ozvalo: Pošli to tam. Nahrávka ponese velmi pravděpodobně název Rýmo-demo, neb takřka všichni bonsajisté do mikrofonů prskali bacily rozličné. Mikrofony i bacily to přežily.

FOTKY ve FOTKÁCH!

 
MiniMetro

25.12.2009

Kytarová sekce před pár minutami dohledala metronomí tempa do čtveřice písní, které budeme od 28. prosince natáčet na demo u Petra Michala. Asistoval MiniMetro a určil nám toto:

  • Obálky - 158/4
  • Kamarád - 156/4
  • Nottingham - 118/2
  • Průvan - 88/2
 
Solnice 3x na videu

15.12.2009

Mrkněte, jak jsme v sobotu 12.12. solničili.
Natáčela Anna Staníková.

Další videa ...

Celý článek...
 
Zrcadlo, mlha a pizza

13.12. 2009

Možná za to může to zrcadlo. Tedy střepy, které z něho včera po poledni zůstaly v bonsajním kvartýře. Sobotní solničení totiž patřilo k večírkům, na které se dlouho vzpomíná. Se Zhasni jsme surfovali na stejné poetické vlně, Michal Vaněk dokonce poslal píseň Františkovi Stralczynskému, kterou dopsal v pátek. Publikum plné milých tváří kromobyčejně empatické. Luxusní zvuk Karla Dřínka, který milosrdně zahalil pár našich zaváhání. Živana si střihla čtyřroli - zpěvačka, kytaristka, perkusistka a moderátorka - a soudě nejen dle aplausu výborně. Dali jsme tři novinky a zdá se, že se ujmou. Z francouzského Perpignanu díky svým zvědům a mobilní technice na všechno dohlížel Jiřík a žádná výhružná sms nám zatím nedorazila. Možná i proto, že jeho sól se dočasně, leč skvěle zmocnila Peťa. Z pódia se pak hraní plynule překulilo mezi stoly, u nichž jsme krky, hmatníky, struny a smyčce trápili téměř do šesté ranní. Tak tedy velké MERCI všem - díky vám mají smysl ta rána nedospaná. Speciální dík patří chlapcům ze spolku Repetynka, kteří se zhostili rolí biletářky a kabátnice. A díky Kubovi Horákovi konečně víme, co že to hrajeme za styl: zove se "folková mlha".
PS: Víte, kam se v pět ráno nejlépe kreslí plánek města? Na krabici od pizzy.

 
Fonetika a zpěvy betlémské 1943

3. 12. 2009

Jiřík na kalbě Přinášíme pár žhavých novinek z Perpignanu: Jiřík se hodlá do města rodného na chvíli vrátit 20. prosince. Pročež ho pak pro sichr zavřeme do studia, aby z toho něco měl. Zrovna zítra ho čeká hodina korektivní fonetiky. Projevil rovněž nadšení, že píseň Rituál emigrovala z D dur do C dur. Jemu prý teď déčkové stupnice obzvláště jdou. Jinak se zodpovědně připravujeme na Solnici 12. 12., k čemuž jsme z hlubin knihovny původně ústecké na světlo vynesli Zpěvy betlémské, L.P. 1943. Harmonisoval Jan Seidel.

 
DEMO na to

21.11. 2009

Slova Jany Jananasí, citovaná v titulku, nabrala pro nás konkrétních kontur. Po prosincových svátcích zapomnění zalezeme do posledního patra jednoho budějovického domu, do uší pustíme click a pod dohledem zkušeného zvukůošetřovatele Petra Michala pokusíme se zanést pár našich piesonek do mixpultu a následně do drážek kulatého kotoučku. Thomas dokonce slíbil, že do studia obstará si nástroj exkluzivní. Prostě: deme na demo.

 
«ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec»

Strana 42 z 50