leto2017

Nejbližší koncerty

9. 7. 2017, 10.00
Borovany, Borůvkobraní

Koncert na akci Borůvkobraní, kam jezdí tisíce milovníků borůvek. Soutěž o nejzdatnějšího jedlíka knedlíků, borůvkové hody, hod borůvkou na cíl a spousta další zábavy. Zahrajeme plnotučný koncert na začátku nedělního programu v zámecké zahradě.

 

12. 7. 2017, 20.00
Horní Planá, park

Samostatný koncert ve městě medvěda s rožmberskou růží v tlapách, v rodišti spisovatele Adalberta Stiftera, jen pár metrů od Lipna.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Bonsaižurnál

  bandzone-logo facebook-logo
Archivní dvojalbum Bonsai: Historka

26. 11. 2014

img2S radostí dáváme na vědomí, že spatřilo světlo světa dvojalbum archivních nahrávek skupiny Bonsai, které se jmenuje Historka. Zdeněk Hříbal, jeden z bonsajních otců zakladatelů, dnes zpěvák skupiny Bílá nemoc, a hudební publicista Tomáš Hrubý dali dohromady opravdu repre výběr. Ten mapuje historii folkové skupiny Bonsai (1981–1987), kterou založili studenti pražské lékařské fakulty, která získala dvakrát interpretační Portu a na kterou naše maličkost navazuje.

Tomáš Hrubý a Zdeněk Hříbal s dalšími nadšenci sestavili z archivních nahrávek dvojdesku. Přináší 40 písniček, obsáhlou Bonsaistory, mraky fotek, vzpomínky na nežijící členy a pilíře Bonsaie Františka Stralczynského a Tomáše Poláčka. Booklet má 64 stran...

Vydalo nakladatelství Galén, sehnat lze za 390 Kč, někde i levněji.

img1

A bude nám obří ctí, že 28. listopadu zahrajeme jako jedni z hostů na křtu tohoto alba v Malostranské besedě. Na koncertě zahrají bývalí členové Bonsai: Ája Suková, Eva Kulichová - Hodinová, Jiří Podzimek, Hana Navarová, Jindřich Poláček, skupina Bílá nemoc a přátelé kapely z 80. let, kteří TO s Bonsai všechno prožili: Jaromír Nohavica, Wabi Daněk, Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál.

PS: Dá li Pan Bů, naše vlastní deska bude hotová příští rok:)

UKÁZKY

 
Oceněná Peťa

26. 8. 2014

Medaili v podobě kotlíku pro nejlepší folkařku na budějovickém náměstí dostala Peťa po koncertě 21. srpna v Otakar aréně. Tímto děkujeme kapele Art&Fact a jejímu fanklubu, milému publiku, jehož se sešlo dosti, jakož i neznámému příznivci ze Slovenska, který, aniž by slyšel jediný náš tón, přišel po koncertě a koupil si naší desku...

 
Letní polobdění

3. 6. 2014

Folkovani 127_1 Je to rekord! Přesně 114 dní se na našich stránkách neobjevila novinka. Blahopřejeme si! Bonsai č.3 se sice probrala ze zimního spaní, ale je ve fázi letního polobdění. Nabíráme síly a směr. Během léta jsme si naordinovali odpočinek a jen jediný koncert: 21. srpna v českobudějovické Otakar aréně. V půli května jsme rádi podpořili benefici pro prachatický hospic. Bylo to hraní nabíjecí, plné emocí, zakončené skvělými klobáskami. Malou fotokolekci od Slavomíra Kubeše, který to celé spískal, najdete ZDE. Tak přejeme pěknoléto s heslem, které kdysi Bonsai měla jako motto: Je umění zůstat malým.

 
Zimní spánek

9. 2. 2014

Kapela spí zimním spánkem, který se protáhne do jara. V jakém stavu se z něho probudí, zatím nikdo neví. Slíbit se dá nyní jenom to, že již brzy (konečně) sepíšeme reportáž z našeho podzimního Strassenfolku, že v květnu rádi zahrajeme na benefici pro prachatický hospic a zkraje léta na vzpomínkové akci na Františka Stralczynského. Kdo by nás chtěl potkat, tak:

- Peťa začala hrát s kapelou Karob
- kapelník bude na jaře hrát někde po německých ulicích
- Jirka do jara pracuje jako překladatel v Lucembursku v Evropském parlamentu

Děkujeme za přízeň a držte nám palec...

 
Těšíme se do Tábora!

26. 11. 2013

2013-zapisnik-tri-zpevacky-pansky-dvojhlas-a-jedna-lahev-rumuV táborském divadle si tento pátek zahrajeme jako 3+1, z Lucemburska dorazí Jiřík a jako host s námi přijede Zuzka Březinová. Jiřík dlí až do příštího března na překladatelské stáži v Evropském parlamentu v Lucemburku, tak doražte do Tábora, je to jedna z mála šancí, jak ho teď s námi vidět na jevišti... A protože venku již mrzne, je správná doba na to, abychom si zavzpomínali na měsíce, kdy jsme hrávali jen v tričku. Přinášíme vám krátký průlet bonsajním létem, Zápisník ZDE + velkou fotoreportáž (za niž děkujeme těmto pánům: Miloš Truhlář, Josef Böhm, Míra Mikoláš, Dušan Vainer, Toníno Volf, Ruda Hojdar a Jarda Sýbek). Do zimy míříme jako třítakt, ačkoli stále tak trochu hledáme zpěvačku a jiné posily. Zvolna dokončujeme nové plnotučné album, pokud vše dopadne na všechny čtyři, pokřtíme ho někdy na jaře.

 
STRASSENFOLK

10. 9. 2013

Bonsai vzor 2000Jedeme šířit slávu českého folku v zahraniční dálavy. Kytarová sekce nabírá za pár hodin směr Bodensee, v baťohu sbalený prastarý zelený klobouk a před sebou pět dní hraní na ulici. Bude to i malé vzpomínání na život na koleji K1, kde tradici Strassenmusik započal v 90. letech Štěpán Janeček, dnes renomovaný biolog. Na snímcích se pobavte pohledem na bonsajisty v dobách, kdy měli o pár vlasů víc a pár kilo míň. Na jedné fotce je pištec Václav s charismatickým biologem Krisem vprostřed písně Pískající cikán před kostelem ve Schwabachu, na druhém snímku jest Bonsai č.3 vzor 2000, kterak strassenhrála před majákem v Lindau. Jó, to bejvávaly na koleji časy...

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 z 36