BONSAI č. 3 - 20 let

Nejbližší koncerty

17. 2. 2018, 19.00
Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

V nově proměněném divadelním klubu zahájíme koncertní sezonu a letmé slavení našich 20. narozenin. Bude to premiéra s novým členem v jeho domovském městě. Jako host naše oblíbená spřátelená kapela Mošny z Brna.

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Bonsaižurnál

  bandzone-logo facebook-logo
Degustace pár tónů připravované desky

7. 3. 2016

Už to prostě nemůžeme vydržet se nepochlubit. Finišujeme s přípravami desky, dokolečka se posloucháme, píšeme si poznámky, co, kde a jak zlepšit a za pár týdnů naklušeme opět do studia kvůli posledním úpravám. Pak už snad bude všechno hotovo a bude stačit jen doladit  ty nemuzikální věci kolem vydání našeho plnotučného kotoučku. Máme z toho hroznou radost, takže se chceme alespoň trochu podělit a zároveň vás i trochu navnadit. Doufáme, že se to povede. Držte nám dál palce a za odměnu si pusťte tuhle ukázku... asi tak nějak to bude znít.

Nákaza

 
Mícháme, ladíme, bujíme

2. 2. 2016

Hlásíme, že Bonsai č.3 se pomalu probírá z hibernace. Mícháme desku, jejíž moravský křest plánujeme na červen, poctivě se připravujeme a ladíme na soustředění, snažíme se personálně bujet, začínáme se zase rozhlížet po koncertních kolbištích, sbíráme nápady na nové písničky (za jeden velmi vypečený děkujeme kastelánovi jindřichohradeckého zámku Václavu Bisovi) ... a v březnu vás chceme pobavit a o něco drobně poprosit. Buďte s námi, budeme s vámi:)

 
Otakar aréna 2015 v obrazech

30. 9. 2015

Otakar aréna 2015

Máme tu čest vám dodat pár obrázků z již tradičního srpnového hraní na náměstí. Pro fajnšmekry dokonce i v černobílém provedení, to kdyby se někomu třeba nelíbila barva našich "hracích trik" či jiných částí oblečení. Vzhledem k tomu, že to byl vlastně takový retro koncert kombinovaný s vyrašením nových bonsajních větví, dvě galerie, černobílá i barevná, se k této tematice prostě hodí. Fotky nám pořídil Václav Pancer, za což mu patří veliký dvojitý dík.

 
Fénix, dojetí, zářící pleš a bodec

29. 8. 2015

2N: NOSTALGIE A NOVÁ cesta se v nás mísí po koncertě v Otakar aréně. Nostalgie z Jiříkova odcházení a nová barevná cesta, která nás čeká s Míšou. Hrálo se nám báječně, rozhodně i díky tomu, že nás skvěle nazvučil a nasvítil Kája Dřínek. Míša zářila a stala se držitelkou ocenění Nejfotografovanější člen skupiny, Vaškovi zářila radostí pleš, Peťa překonala rekord v počtu úsměvů na jeden koncert a Jiřík byl asi lehce dojat, neb zapomněl sloku ve vlastní písničce. Dojatá byla i Jiříkova maminka, a to je co říci. Dojatá byla i Míšina maminka, a to je taky co říci. Rozdali jsme poslední tři kapelní trička a dostali pozvání na festival od pána, který nás viděl pouze při zvukovce. A dámy oslovila jistá známá návrhářka, že je obě angažuje jako modelky. To je snad slušné...

K pokoncertnímu mejdanu jsme přistoupili zodpovědně: v krčmě Železná panna padlo několik vinných karaf, jen ta pani vrchní byla dost divná: Kájovi odmítla dát víc než jednu sušenku k Vaškově kávě, a sotva Peťa rozehrála cello při radůzovské De Nîmes, naběhla vrchní, že na nás zavolá policajty. Tak jsme karafy dopili, Jiřík dojedl utopence (lépe řečeno to, co mu na talíři nechal nejmenovaný zvukař) a pokračovali jsme u hudebního hřiště na Sokolském ostrově. Míchali jsme Carpe diem se 100 kroky samoty a tou, která se ráda miluje. Končilo se okolo 4. hodiny ranněnoční, symbolicky nostalgicky písní Fénix, při které se onehdá poprvé propojili bonsajní kytaristé při prvním jam sessionu. S velkou radostí a nadějí hledíme dál. Naši zakrslou rostlinu budeme zalévat zodpovědně a vzhledem k tomu, že mejdan hudebně nakopla Míša (zvoláním "Peťo, vyndej bodec!"), myslíme, že až projdeme peklem loučení, mrkneme za oponu ráje a někde v horách jako Gándhí najdem'...

A hlavně: děkujeme vám všem, kteří jste přišli, přijeli a otevřeli srdce.

PS: Fotoreportáž dodáme v době dohledné.

 
Naše nová zpěvačka

misa18. 8. 2015

Tak dlouho jsme hledali zpěvačku, až se nám našla sama... Jmenuje se Míša Králová a její bonsajní premiéra bude ve čtvrtek 27. srpna v Otakar aréně neboli na náměstí Přemka Otakara II. v Českých Budějovicích. Těšíme se velmi!

Profil zde

 
Hledáme, našli jsme... a bude koncert!

14. 7. 2015

2015-06-30 zkouškaTicho jak po ráně holí, zpívá František Stralczynský v písničce Židovka z Toleda. Jo, při pohledu zvenčí to na (ne)dění kolem naší kapely docela sedí. Leč, již při tom pohledu druhém je to malinko jinak. Pomalu se snažíme probudit Bonsai č.3 z hibernace. Jen je nás na to zatím málo. Jiřík se přestěhoval do Lucemburska, Peťa aktuálně hraje v několika jiných kapelách. Numericky se dá říct, že je nás zatím 2-3. Hledáme například kytaristu, který by dokázal s citem zahrát sóla v Zázracích a zazpívat Tvý smutný oči tak, aby se dojal i kapelník. Neznáte ho? Nebo třeba basáka s kladným vztahem k bonsajnímu pure folku? Jestli jo, pište, volejte, jsme v očekávání.

A pozor, BUDE KONCERT! Dodržíme pravidlo z loňska, že i když kapela chrní, pro jeden koncert se probudí. Bude to čtvrtek 27. srpna, Otakar aréna neboli náměstí Přemysla Otakara II., začínáme v 19 hodin. A bude to velká zábava:

- jako naprosto speciální host s námi zahraje a zazpívá Jirka, který si do Budějc odskočí z Lucemburska. Zazkoušeli jsme si 30. června – jak dokládá foto – ještě společně s Peťou na Sokolském ostrově (pravda, Jirka měl skoro hoďku zpoždění, holt daleká je cesta z Luxu) a, přátelé, hraje mu to jako zamlada, když ještě Víťovi Troníčkovi vykal...

- ještě větší radostí nám je, že v premiéře se vám představí naše nová zpěvačka. Tak dlouho jsme ji hledali, až se nám vlastně našla sama, s drobným přispěním jedné Elišky, které tímto děkujeme. Podle posledních třech zkoušek se zdá, že nás i vás čekají velké věci. Již brzy o ní prozradíme víc...

- možná nás bude dokonce pět, to když se k nám připojí jistý hudební chodec

- zvuk zařídí Karel Dřínek, což znamená, že technická kvalita bude 200 procent

- zahrajeme všechno, na co si vzpomeneme, i to, co jsme již zapomněli

- zvláštní znamení: vstupné zdarma

>Tak nezapomeňte: 27. srpna na náměstí vás čeká neviděné a neslýchané!

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 z 38