Nejbližší koncerty

22. 1. 2020, 19:00,
České Budějovice, klub Kampa

Festival Vystup si. První letošní koncertní zastávka, zastavíme se na tři písničky, pěkně postaru, akusticky. Po skoro pěti letech zase na naší alma mater. Zavzpomínáme na dobu, kdy naše domovská scéna byla Menza JU, ze stolů v jídelně jsme před koncerty sklízeli slánky, pepřenky a oponu za zády nám dělalo výdejní okénko.

 

21. 2. 2020, 19:00
Kluky, Obecní dům

Koncert ve vsi, kde žijí náš Karel i Jitka, která nás zná ještě ze začátků v Menze JU. Obec pořádá soutěž o nejlepší bábovku a utopence, má cenu za vzorně vedenou kroniku, do mičudy čutají kluci z 1. FC Boston... to bude pěkný začátek roku. Občerstvení na baru zajištěno.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Žíža léčivá

(Písek, 28. 4. 2011)

Divadeln_kavrna_v_PskuOhledně koncertu v Písku by si cenu za akčnost zasloužila Peťula a její kamarádi. Když jsme ji informovali, kolik lidí tam chodí na folk, rozeslala z auta několik sms a kupodivu zabraly. Nakonec jsme měli ještě početnější publikum než o dva dny dřív Žofka Kabelková, což nám zvedlo sebevědomí. V divadelní kavárně na nás již čekal Jiřík, jenž se dopravil po své ose z Plzně a nedobrovolně se před koncertem stal bezdomovcem: když přijel, kavárna měla ještě zavřeno, pročež spočinul v parku:) Ze stěn klubu nás zdravili Pavel Bobek, Walda a božský Karel, z výčepu Klostermann. Mistr zvuku a šéf kavárny v jedné osobě, Pavel Malina, nás hbitě zadrátoval a luxusně nazvučil, takže nálada byla fajná a pěkná.


 

Hlediště se sice extra nezaplnilo, ale někteří fanoušci za námi dokonce dojeli až z Budějovic (máte naši úctu) a emotivními výkřiky nám atmosféru dorovnali. Hláškou měsíce jsme se stal komentář po jedné něžné písni, kterou zpívala Živana. Z audiutoria se totiž ozvalo: Ten hlas léčí! Delší pauza v hraní na aparát se sice projevila občasným škobrtáním, leč jak pravila Peťula, alespoň jsme se zocelili v umu tvářit se, že vše je v pořádku a chyba je uměleckým záměrem. V druhé polovině produkce se hlediště zaplnilo víc a diváctvo si dokonce vytleskalo přídavek. Děkujeme vřele.

Po koncertě se ansámbl shromáždil kolem baru. Jeden z místních štamgastů nás pak odrovnal dotazem, zda Vašek nehraje na basu ve formaci Hrobníkova lopatka. Pan kapelník i chvíli váhal, než odpověděl... Pavel Malina nás před odjezdem ještě zásobil několika tipy, jak náš pure folk zdokonalit a kolem jedenácté jsme se naskládali do vozidla. Volantu se chopil Jiřík, daleko však nedojel. Ještě v centru města nás totiž zastavila policejní hlídka. Náš řidič je naštěstí abstinent, a protože měl v pořádku i žádané dokumenty, mohli jsme poklidně pokračovat směr BU. Malé drama přinesla již jen WC pauza, při níž se vůz náhle začal vzdalovat, zatímco ulevující si dvojice ještě postávala v příkopu. Vše ovšem dobře dopadlo a krátce po půlnoci již všichni bonsajisté spočinuli na ložích. Sečteno: koncert komorní, publikum famózní, pivo jako křen. To je snad slušné...