Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Co už se událo ... 2011

2011

5.3. 2011,
19.00
České Budějovice,
klub Horká vana
První letošní koncert v Budějkách! A co může být lepší, než si při koncertě zalézt do horké vany? V novém klubu Horká vana v České ulici č.p.7. Je tam vínově červeno, seznamovací zrcátka, sofa staré sto let, a když budete hodní, dostanete i lavor a ručník. Klub navazuje na Solnici. Host: Jen tak tak z J. Hradce. Ale pozor: kapela v červenci razantně mění sestavu, jde tedy o jednu z posledních možností pozpívat si s Jentaktaky v této podobě.
26.3. 2011,
19.00
Prachatice,
čajovna U Hrušky
Návrat do chýše čajové, kde jsme předloni končili sezonu a kde o nás pečovali vpravdě báječně. Akustický koncertík, Bílá opice, Moudrý drak, Obočí starého muže, Vodní víla, Voňavé ulitky, Jasmínové srdce a Zimní pokušení v Pokojíčku. Vše pod laskavým dohledem čajmistra Ondřeje.
28.4. 2011,
20.00
Písek,
Divadelní kavárna
Písek máme rádi nejen proto, že tam studovala Žíža, v létě se nám dobře hrává v altánku uprostřed Palackého sadů. Tentokrát se vypravíme do divadelní kavárny, o kterou se nově stará Pavel Malina,  slavný to kytarista, jenž hrával s Druhou trávou či Věrou Martinovou. Šíří se o tomto klubu samé pěkné zvěsti, byl by tedy hřích nezasadit tam pár bonsají.
7.5. 2011
13.00
Třeboň, náměstí
Anifilm
Po čtyřech letech opět v Třeboni. Tentokrát nás přivine náruč festivalu Anifilm, který svým pure folkem obohatíme z pódia na Masarykově náměstí. Pávi, Švankmajer, ovečka Shaun, Shrek, Wallace&Gromit, Dějiny udatného národa českého, promítání z hladiny rybníka Svět... Bude na co koukat. Na pódiu kromě nás Kolínský komorní symfoňák Kokosy, jenž hraje melodie z bondovek, Old Shatterhanda, Fantomase, Shreka i Pyšné princezny.
13.5. 2011,
20.00
Volyně,
Pošumavská tržnice
Poprvé ve městě, kde mají na vrchu Malsička jedinou hřbitovní galerii v tuzemsku. Zbonsajíme prostory bývalých pivovarských sklepů, v čemž nám vypomůže Lakomá Barka, šestice krásných dam z Krumlova Českého, které je radost pozorovat i poslouchat. Koncert to bude zčásti akustický, takže vynikne ladný zvuk naší smyčcová sekce.
20.5. 2011,
22.00
Uherské Hradiště,
Klub kultury
Bude nám ctí státi se pokapelou nejslavnějšího obyvatele Tramtárie. Krom nás ještě zahraje místní formace Hukl. Těšíme se na náš UHfanklub, který jsme loni trestuhodně zanedbávali. Vzhledem k tomu, že 20. máj je Mezinárodní den stepu, mohla by naše děvčata pouvažovat o nějaké taneční vložce...
21.5. 2011
17.10
Tábor,
Pintovka
Návrat do lesního amfíku, který jsme si loni oblíbali. Festival Táborský koktejl opečovává Faustýn náramně, takže komedianti okusí i domácí buchtu... Krom nás oblaží uši Sem Tam, Schovanky, Za sluncem, Čtyřválec, Taneční škola Atak nebo šermíři.
2.6. 2011,
20.00
České Budějovice,
Malá scéna Metropolu
Benefiční hraní pro Arpidu společně se čtyřmi kontrabasisty Qou vadis bass, spřátelenou kapelou Epy de Mye, pěveckým sborem a dalšími...
10.6. 2011,
20.25
Jablonné nad Orlicí,
Jablonský medvídek
Premiéra na festivalu, o němž mezi lidem folkovým kolují neskutečné zkazky. V areálu tamního koupaliště kapely pořádají vodní bitvy a u ohně se hrává až do úplného odpadnutí. Program krom hudby (leccos z folkové špičky) slibuje lidová řemesla, výtvarné dílny, soutěže pro děti, dravé ptactvo i jízdu koňmo.
24.6. 2011,
16.00
Prachatice,
parkány
Slavnosti solné stezky. Před námi hradby, pod námi louka, v dálce hvozdy na pohled... Vzpomínka na zašlé doby, kdy sůl byla opravdu nad zlato a soumaři ji tahali napříč celou Evropou. Program slibuje stará řemesla, šermíře, průvod v kostýmech, pochodně, historické tržiště a mnógo dalšího.
10.7. 2011,
14.00
Borovany u ČB,
Borůvkobraní
Folklorní a borůvkové slavnosti. My obsadíme pódium v zámecké zahradě a zpestří nám ho Petr Stupka se Studiem Kulinář. Z borůvek můžete ochutnat snad cokoli. Krom tradičního klání o Krále borůvkových knedlíků a všeobecného plnění pupků bude pestrý i kulturní program: Muzeum strašidel, komedianti, Swing band Agria, Táborští pouličníci, Harlej či historická vozidla.
15.7. 2011,
15.30
Jindřichův Hradec,
Folková růže
Festival, po němž jsme měli v roce minulém nejvíc ohlasů a samé pěkné. Laťka je tedy nasazena a my se pokusíme silou vší nepodlézti ji. Město, kde se noci prohrávají v hospůce Pod hradem, kde po cimbuří chodívá paní Bílá a odkud parním vlakem projedete celou Česku Kanadu. Letos hrajeme na II. zámeckém nádvoří.
17.7. 2011,
20.00
Dačice, Za dačickou kostku cukru Poprvé ve městě, kde cukrovarník Kryštof za pomoci podivného skřítka vymyslel první kostku cukru. Staneme se jednou z položek divadelně-hudebního festivalu, na nádvoří zámku, kde budeme zhruba hodinu ladit publikum na příjemné vlny, na nichž se po nás poveze Cimbal Classic.
12. 8. 2011,
19.00
Horní Dubenky,
festival Parrésia
Milé pozvání přišlo od Kláry Šimkové. Staneme se hudebním kořením divadelního festivalu Parrésia na faře v Horních Dubenkách na Vysočině, který pořádá místní evangelický sbor. K pití Javořický ležák, pro výletníky kousek za vsí hrad Janštejn nebo muzeum v Chadimově mlýně.
13.8. 2011,
17.00
Prázdniny v Telči Doživotní kapelní Miss mezi FC festivaly. Kocouří scéna, jež dostala jméno podle filmu Až přijde kocour, který se v Telči natáčel. Noci prohrané u kytar až do kuropění, koupání v lomech, skoky do rybníka a hlavně tóny a hlasy na renesančním nádvoří. Vše pod dohledem Medvěda.
16.8. 2011,
19.00
České Budějovice,
náměstí
Hraní v nejznámějším českobudějovickém klubu: na náměstí Přemysla Otakara II. Koncert patří do série Hudební večery na náměstí. Před námi kašna, za námi radnice, zkrátka dokonalé kulisy. V případě, že svatý Petr nebude mít den, přesuneme se na radniční nádvoří.
20.8. 2011,
14.00
Hrad Landštejn,
nádvoří
Romantická zřícenina uprostřed hvozdů České Kanady. Na naše romanticky zřícené písně dohlédne akční paní kastelánka. Nad tím vším vznášeti se bude duch lapky Jana Jiřího Grassela, kterýžto inspiroval i Friedricha Schillera, když na Landštejně položil základ svým Räuberům.
25.8. 2011,
20.00
Tábor,
divadelní park
Na pozvání spirita agens táborské kultůry Davida Peltána. Klub Poslední nota, kde jsme hráli v Táboře loni, potom zrušili, tak snad divadelní park vedení radnice po našem vystoupení radnice nevykácí. Koncert těsně před obdobím, kdy dva bonsajisté slaví narozeniny, z toho budou jedna Kristova léta - lze tedy čekat uvolněný koncertík.
28.8. 2011,
16.00
Pardubice,
Folk na Příhrádku
Je nám ctí přijet za skupinou Marien a Víťou Troníčkem do Pardubic. Hraní v Pardubicích mají navíc pro Bonsai příchuť adrenalinu: poprvé prasklo lanko u spojky a za Poupaty dorazila jen Peťa se Skřetem stopem. Podruhé jsme skončili v příkopě před Krátkou vsí. A potřetí, cestou za Pavučinou, jsme si na náledí nad Pelhřimovem prožili hodně horké chvilky s ABS... :)
29.9. 2011,
19.00
České Budějovice,
sál Českého rozhlasu
Rádi jsme přijali pozvání do pořadu Folková jíška živě od Pavlíny Jíšové. Sál Českého rozhlasu Č. Budějovice je útulný a možná budeme i slavní: koncert totiž natáčí kromě rozhlasu i TV Gimi.Prosíme tímto tedy hlavně skalní fanoušky, by v hojném počtu dorazili, naši nervozitu rozptýlili a potleskem náš pure folk podpořili:)
19.10. 2011,
19.30
Lišov,
Kulturní dům
Klub Nanečisto, kam si nás pozvala skupina Rybníkáři v čele s Jirkou Krškou Kolumbem. S kapelou, která pořádá Jihočeské zpívání i festival Pohádkový Chlum, to bude najisto večer více než zábavný.
12.11. 2011,
20.00
České Budějovice,
hudební škola Yamaha
Pokud se naplní všechny plány, bude to koncert s velkým K. Jednáme s několika hosty, jisté je, že zazní klavír. Plánujeme několik písničkových premiér, nových písní máme tolik, že je nestíháme nazkoušet. Před námi naladí publikum naši kamarádi Luďa a Markéta z dua Art&Fact. A vemte s sebou nástroje a hlasivky: po koncertě si zahrajeme jen tak, bar je dobře zásoben a jelikož šéf Yamahy se tváří vstřícně, noc bychom mohli prozpívat k ránu:)
19. 11. 2011,
20.00
Plzeň,
HiFi klub
Návrat do milého klubu pod náměstím Republiky. Tentokrát si zahrajeme s kapelou Ozvěny, jež hraje gothic-folk a která je také zajímavá tím, že její ozdobou je náš příležitostný host, klavírístka a irská harfistka Tereza Stupková.
11.12. 2011,
15.00
České Budějovice,
náměstí P.O. II.
Dostalo se nám pozvání zpestřit adventní trhy v našem domovském městě. Budeme se snažit silou vší, abychom předvedli dárkůmchtivému lidu, že Folk žije, a taky se budeme snažit, abychom nezmrzli:) Šály a rukavice s sebou, punč bude všude kolem.