Nejbližší koncerty

4. 12. 2021, 15:00,
Hluboká nad Vltavou, náměstí

Akce Andělská Hluboká. Na náměstí čertovská dílna pro děti, fotokoutek, kromě nás i kapely Hudební kroužek a Globus. Od 14:00 do 16:00 mimořádně otevřený kostel. Na Ohradě akce Čerti v zoo.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Bonsaižurnál

  bandzone-logo facebook-logo
Křest CD Z dlouhých poutí + oslava 18 let

Z dlouhých poutíNejdřív stručně:

Křest CD a oslava 18 let kapely

České Budějovice, Menza JU, 18. listopad

Start v 19.30

Vstup: Předprodej 150 Kč / Na místě 200 Kč

Bude to malý krok v životě lidstva, ale milník v životě bonsajním. Den D nastane v pátek 18. listopadu 2016. Pokřtíme naše nové CD Z dlouhých poutí, ze kterého se tučně radujeme. Dorazí i většina hostů, kteří nám desku pomáhali šperkovat. Zvučit bude Karel Dřínek, dorazí i autor bookletu, sochař Michal Trpák, ten přislíbil, že sál zajímavě dozdobí. Je to teprve naše druhá „řadová” deska, pročež si to hodláme užít. Je nám ctí, že album pokřtí Karel Stralczynský, bratr Františka Stralczynského, klíčové osobnosti původní Bonsaie.

Ještě o něco větším milníkem je pro Bonsai č. 3 fakt, že koncem podzimu oslaví 18. narozeniny. Budeme plnoletí! Na oslavu přijedou a přiletí (z Anglie a dalších cizokrajů) skoro všichni, kteří naši rostlinu pomáhali za ty roky zalévat. Všechny tři zpěvačky, obě cellistky, čtyři kytaristé včetně Mauglího z Epydemye a lucemburského Jiříka, oba moravští bongisté, všichni tři basáci. Chceme zahrát co nejvíc písniček, které jsme za těch 18 let zpívali a které jsme ještě nezapomněli. Prolnou se všechny čtyři sestavy Bonsaie, v jeden moment zahrají na menzovních kachličkách tři violoncella naráz. Ve finále zazpívá dohromady 20 lidí, možná i víc.

Navíc se některým z nás splnil sen a křest bude v Menze Jihočeské univerzity. Tam, v jejím přízemí, jsme koncem milenia začínali, pořádali domácí koncerty, chodili pro povolenky za šéfkou menzy paní Mouchovou, po koncertech vraceli na stoly ubrusy, slánky, umělé kytky a nosili židle na jejich původní značky. Prostě takové symbolické a nostalgické retro.

Koncertem ovšem křtění a slavení 18 let neskončí. Přesuneme se potom společně se všemi z vás, kdož budou chtít, do nově otevřeného studentského klubu, kde velí kamarád Míla. Ten slíbil, že můžeme hrát, zpívat, popíjet, klábosit, vzpomínat, plánovat a dělat kravál až do kuropění. Budeme moc rádi, když si s sebou vezmete hudební nástroje a přispějete k tomu, aby se na tento večírek nikdy nezapomnělo.

Projděte se s námi prstem po souhvězdí, mrkněte za oponu ráje a zažijte velkej nával na křižovatkách míjení…

PS: Pivo, svařák i pochutiny všeliké dodáme.

Předprodej spustíme v úterý 4. října. Vstupenky za 150 korun se budou prodávat v Českých Budějovicích každý všední den od 8.00 do 16.30 v přízemí redakce regionálního Deníku, v místě, kde sídlí podatelna řádkové inzerce. Náměstí Přemysla Otakara II. 8/5, ve vstupu do pasáže k Media karaoke baru, na pravé straně. Přespolním vstupenky rádi pošleme domů, stačí napsat na kapelní e-mail, uvést kolik vstupenek chcete a adresu, na kterou je máme poslat, a my vám obratem pošleme číslo účtu pro převedení platby. Předprodej skončí 16. listopadu, na místě budou vstupenky stát 200 korun. Zvláštní znamení: kapacita Menzy JU není nafukovací ...