Nejbližší koncerty

16. 7. 2022, 17:00,
Folková Lichnice, hrad Lichnice

Recitál na krásném festivalu v Železných horách. Na hradě, kde prý poklad hlídá obrovský černý pes. A pozor, budeme mít velmi vzácného hosta... V programu dále Marien, Žalman, Falešná karta nebo Jindra Kejak.

 

17. 7. 2022, 13:15,
Dříteň, zámek

Pouťové slavnosti na barokním zámečku, což byla původně "starožitná, mnohými pokoji k bytu pohodlná" tvrz. Orientální tanečnice, módní přehlídka, kaktusy, divadlo, Petra Janů... a my se vzácným hostem. Vstup zdarma.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Kápézetka, cello z masny a drsná Historka

Vltavotýnská struna, 10. 6. 2017

2017 Tyn strunaPoledne je denním středobodem, pročež, dle přání páně kapelníkova, začínáme zkoušku sekce kytarové ještě před odjezdem. Všechno nám to krásně klape, sedneme si na.... sedadla kapelního plechového oře s bleskem ve znaku a vyjíždíme vstříc vltavotýnskému otáčku. Cellisti mají obecně rádi komfort cestování (těžko říci, jestli se to samé dá říci o violistech), pročež auto ještě před nabráním Peťi proženeme veřejným luxem. V dobrém rozmaru, neb interiér vozu leskne se jak při předváděčce firem Rowenta a Moulinex, uháníme směr Týn.  Tam nás čeká benefiční akce Vltavotýnská struna, jejíž výtěžek podpoří speciální léčbu dvou chlapců s postižením Péti a Martínka v lázních Klimkovice.

 

Kam čert nemůže, nastrčí babu. Těžko soudit, zdá se to dá říci i o výskytu skautů, nicméně celá cesta sekce v zadní části kapelního vozidla probíhá v duchu polemiky nad obsahem Krabičky poslední záchrany. Dosahujeme parkoviště u letního divadla. Atmosféra je vskutku domácká, ceny hasičského občerstvení lidové a nadšení místních k nezaplacení. Prvotní rozkoukání nám přineslo dva příjemné poznatky: 1) ratolest kapelníkova, kterážto opouštěla rodnou klec v náladě značně ponuré, zázrakem ožila, spatřivši skákací hrad 2) větvičky zakrslého stromku ševelily spokojeností , když byl slibovaný švarný náhradní basista Ondra vskutku přítomen, přičemž připraven ku hře s chutí.

Pozorným zdál se býti i mančaft organizátorů (chybějící židli pro majitelku čtyřstrunného dřeva bleskurychle dokázal nahradit velkou lavicí z pivního setu, ačkoliv Petě nejdřív nabízel zcela jistě atraktivnější červenou přepravku s logem Jihočeské masny). Basista se nezpronevěřil výkonově-pozitivní předpovědi, pročež odehrál koncert ve stavu radostném, ba lehce podpořeném zlatavým mokem („...takový lidi mě právě nejvíc ..., když to zahrajou v takovýmhle stavu“, pravila bonsajní majitelka něžného smyčce na konto hodnocení basistova umu). Ježto Zuzka měla ten den rodinné povinnosti, zazněla například Historka poprvé za 19 let v drsném mužském provedení. Poslechli jsme si ještě Epydemyky, zkontrolovali kvalitu pokrmů i nápojů a příjemně naladěni se potom nalodili.

Cestou zpátky je primáš pochválen za „auto, které nějak prokouklo“. Taktně mlčí o tom, že na pumpě zanechal ucpaný vysavač. Po příjezdu do BU se ukazuje, že kytarová sekce ještě neukojila tužeb po písních folkového nebe a pravěku, pročež jí společná interpretace kusů Ryvolových a Kidových vydrží až do času předpůlnočního.

PS: Podpořili jsme rádi věc dobrou. Zatím se vybralo 26.000 korun, ale kdo nestihl přispět, stále má šanci: je to možné až do 1. 11. 2017 finančním darem na transparentní účet 115-4479530297/0100.

Zapsal tajemný M., zcenzuroval kapelník