Nejbližší koncerty

30. 6. 2022, 19:00,
Hluboká nad Vltavou, přístav Hamry

Koncert na lodi Malše. Poprvé s violoncellem! Loď popluje do Purkarce, do přírodní oblasti Karvanice. Zahrajeme během celé plavby, na palubě i v podpalubí. Kapacita lodi je omezená na 50 míst, tak budeme rádi, když poplujete s námi, naši milí. Je tam i dobře zásobený lodní bar... Vstupné i s jízdným 300 Kč, lístky ZDE.

 

16. 7. 2022, 17:00,
Folková Lichnice, hrad Lichnice

Recitál na krásném festivalu v Železných horách. Na hradě, kde prý poklad hlídá obrovský černý pes. A pozor, budeme mít velmi vzácného hosta... V programu dále Marien, Žalman, Falešná karta nebo Jindra Kejak.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Ema, deštník a prase

(Borůvkobraní, 9. červenec 2017)

Boruvka knedloEma s mámou ze slabikářů jsou stále in. Zjistil to náš soubor písní a tanců dnes na Borůvkobraní. Další poznání praví, že Češi poctivě dodržují pitný režim, při refrénu Tak mi nalej s námi zpívali skoro všichni a dohnali nás k přídavku, za což jsme se jim odměnili nejtesknější písní z repertoáru Tvý smutný oči.

 

V Borovanech bylo tradičně plno všeho: lidí, borůvek, stánků. Na místo jsme se dopravili třemi povozy, neb někdo vezl rodinu, jiný slečnu. Zkušebnou stala se nám prostorná místnost v denním centru Nazaret, načež jsme v redlovských za deset deset již stáli na jevišti. Zvukovka byla bleskurychlá, moderátorka Romana rychlá a milá, a tak jsme rovněž rychle začali Horoskopem.

 

Se  Zuzkou jsme jedním beatlesáckým válem zavzpomínali na časy, kdy jsme hráli před majákem v Lindau u Bodamského jezera a z klobouku tahali západoněmecké marky; s naší novou posilou (kterou již brzy a rádi představíme blíže) jsme zapředli hovor na téma, jestli je hoboj hermafrodit, Peťa se bravurně zhostila všech sól včetně basových partů nikdy nehraných. Z publika nás poháněl fanklub Zuzčiných ratolestí, došlo i na zdařilou obnovenou premiéru písně o kavárnách vyplakaných a korálech rozsypaných.

Hlasováním publika jsme nechali rozhodnout, zda v dopoledním žáru snese i píseň hodně pomalou (sneslo), ozvěna "zbořeného chrámu" z Průvanu musela být slyšet až do Ledenic, a tak na závěr "na dlani srdce, tu podivnou zbraň" a bylo. Mile překvapilo, že si CD koupil pan zvukař.

Slabých deset minut poté, co jsme zmizeli z pódia, přihnal se silný liják. Několik členů kapely postupně prověřilo kvality Petina deštníku, který se osvědčil, jen kávomilní vyčkávali, až mračna odtáhnou. Ta se sice asi po půlhodince převalila dál, leč kvůli přívalovému pršení pořadatelé pro sichr odpojili v části areálu elektřinu. Před stánkem s Dolce gusto za dvacku tak kapelník s Peťou žadonili marně. Nakonec zvolili jistotu zámecké kavárny, na Borůvkobraní se vrátilo slunko a všeobecné blaho propuklo plně.

Bylo nám borůvkobranecky dobře, přestože někteří bonsajisté naspali v noci na neděli slabé čtyři hoďky. Ještě fakta: vítěz soutěže Král borůvkových knedlíků spolykal za půl hodiny 25 kynutých knedlíků politých borůvkovou omáčkou - žahourem. Bojovalo 37 soutěžících, mezi nimi čtyři ženy. Rekord soutěže z roku 2010 (33 knedlí) nepadl.

PS: Jako reklamní slogan měsíce zvolila kapelní porota nápis "Spaste naše prase".