Nejbližší koncerty

22. 1. 2020, 19:00,
České Budějovice, klub Kampa

Festival Vystup si. První letošní koncertní zastávka, zastavíme se na tři písničky, pěkně postaru, akusticky. Po skoro pěti letech zase na naší alma mater. Zavzpomínáme na dobu, kdy naše domovská scéna byla Menza JU, ze stolů v jídelně jsme před koncerty sklízeli slánky, pepřenky a oponu za zády nám dělalo výdejní okénko.

 

21. 2. 2020, 19:00
Kluky, Obecní dům

Koncert ve vsi, kde žijí náš Karel i Jitka, která nás zná ještě ze začátků v Menze JU. Obec pořádá soutěž o nejlepší bábovku a utopence, má cenu za vzorně vedenou kroniku, do mičudy čutají kluci z 1. FC Boston... to bude pěkný začátek roku. Občerstvení na baru zajištěno.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Bonsaižurnál

  bandzone-logo facebook-logo
Michal Štrobl (Vločka)

Michal Štroblzpěv, kytara, hoboj

Skaut tělem i duší, vodák a nadšený muzikant, který neodmítne pozvání na žádný sejšn. Ostatně do kapely přišel díky hudebnímu mejdanu po oslavě 18 let Bonsaie, na němž vydržel déle než někteří členové skupiny… Jeho hudební kořeny jsou košaté: pradědeček první klarinetista u dechovky Babouci, prababička zpívala alt ve sboru Jihočeského divadla. Když si jako malý hrával na houpacím koni, zpívala mu árii z Rusalky Čury, mury, fuk; hitovkou jeho dětství bylo LP Pavarottiho. Táta působil v 70. letech jako basák jihočeské kapely Korzo.

Michal sám začal v 9. třídě s hobojem, s kytarou kamarádí od 16 let. Byla to španělka slepená ze dvou kusů, protože spolužák se mu o ni omylem opřel nohou. Další kytaru dostal výměnou za lahev vína. K folku se dostal v osadě U 17 stehen na břehu Malše, která leží naproti T.O. Zlatá lebka pod zříceninou hradu Pořešín. Tam ho jednoho večera okouzlily ryvolovky, písně Kapitána Kida a další staré trampské songy. Naplno tak zahořel láskou k žánrům FCT, kterou v něm zasela maminka, jež jezdívala na vandry i na Portu. Kdyby si mohl vzít na pustý ostrov jediné LP, zabalil by Zvláštní znamení touha od Hoboes…

Od roku 2006 je skautem. Skautingem žije: vede 15. oddíl, jehož vedení dostal jako dárek k 18. narozeninám. Zadarmo dělá i výchovného zpravodaje 4. střediska v Českých Budějovicích s názvem Vavéha. Funkce je něco jako provozní i ideový manažer a ombudsman v jednom. Klubovna jeho Patnáctky se stala vítanou novou zkušebnou Bonsaie, v níž zájemcům ochotně vaří kávy i čaje, sem tam přinese i vlastnoručně upečený pamlsek. Do bonsajních písní vnáší kromě parádního hoboje a několika kytar ještě drobný popový rozměr, který jim rozhodně neškodí.

Rád kramaří, chová slabost pro staré věci. V bytě 1+1 tak má hrací stroj z roku 1860 i důstojnickou šavli z první republiky. Na dlouhých kapelních jízdách zpaměti recituje scénky dvojice Šimek + Grossmann, ochotně je i předčítá hlasem takřka nerozeznatelným od klasiků.