Nejbližší koncerty

27. 3. 2019, 19:00
Literární kavárna Měsíc ve dne

Koncert na přání. Jen my4 a vy. Od srdce k srdci přímá linka. Žádné dráty ani reprobedny. Prostě skoro jak u ohně. Kapacita omezena na 30 míst. V ANKETĚ hlasujte pro 15 písniček, které chcete slyšet nejvíc. Budou. Buchta bude. Zonky budou. Závazné rezervace na mail bonsai_c3@centrum.cz Vstupenky předáme osobně.

 

5. 4. 2019, 20:00
Český Krumlov, klub Ántré

V den, kdy se narodil Herbert von Karajan a Karel IV. byl v Římě korunován římským císařem, naplno zahájíme novou sezonu. Společný koncert s vokální kapelou Pětník, která na Mohelnickém dostavníku vyhrála ještě víc cen než my. Vstupenky ZDE. Koncert přesunutý z 1. března.

 

10. 4. 2019, 20:00
Olomouc, Český rozhlas

Koncert ve velkém studiu Českého rozhlasu Olomouc. Je to dárek za Cenu ČRo Olomouc, kterou jsme získali loni na Portě. Poprvé budeme hrát v Olomouci. Poprvé se bude náš koncert přímo streamovat na youtube. Značka: čekáme tučínský fanklub :)

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Michal Štrobl (Vločka)

Michal Štroblzpěv, kytara, hoboj

Skaut tělem i duší, vodák a nadšený muzikant, který neodmítne pozvání na žádný sejšn. Ostatně do kapely přišel díky hudebnímu mejdanu po oslavě 18 let Bonsaie, na němž vydržel déle než někteří členové skupiny… Jeho hudební kořeny jsou košaté: pradědeček první klarinetista u dechovky Babouci, prababička zpívala alt ve sboru Jihočeského divadla. Když si jako malý hrával na houpacím koni, zpívala mu árii z Rusalky Čury, mury, fuk; hitovkou jeho dětství bylo LP Pavarottiho. Táta působil v 70. letech jako basák jihočeské kapely Korzo.

Michal sám začal v 9. třídě s hobojem, s kytarou kamarádí od 16 let. Byla to španělka slepená ze dvou kusů, protože spolužák se mu o ni omylem opřel nohou. Další kytaru dostal výměnou za lahev vína. K folku se dostal v osadě U 17 stehen na břehu Malše, která leží naproti T.O. Zlatá lebka pod zříceninou hradu Pořešín. Tam ho jednoho večera okouzlily ryvolovky, písně Kapitána Kida a další staré trampské songy. Naplno tak zahořel láskou k žánrům FCT, kterou v něm zasela maminka, jež jezdívala na vandry i na Portu. Kdyby si mohl vzít na pustý ostrov jediné LP, zabalil by Zvláštní znamení touha od Hoboes…

Od roku 2006 je skautem. Skautingem žije: vede 15. oddíl, jehož vedení dostal jako dárek k 18. narozeninám. Zadarmo dělá i výchovného zpravodaje 4. střediska v Českých Budějovicích s názvem Vavéha. Funkce je něco jako provozní i ideový manažer a ombudsman v jednom. Klubovna jeho Patnáctky se stala vítanou novou zkušebnou Bonsaie, v níž zájemcům ochotně vaří kávy i čaje, sem tam přinese i vlastnoručně upečený pamlsek. Do bonsajních písní vnáší kromě parádního hoboje a několika kytar ještě drobný popový rozměr, který jim rozhodně neškodí.

Rád kramaří, chová slabost pro staré věci. V bytě 1+1 tak má hrací stroj z roku 1860 i důstojnickou šavli z první republiky. Na dlouhých kapelních jízdách zpaměti recituje scénky dvojice Šimek + Grossmann, ochotně je i předčítá hlasem takřka nerozeznatelným od klasiků.