Nejbližší koncerty

10. 2. 2023, 19:00,
České Budějovice, divadlo SUD

První letošní klubový koncert. Jako host přijede naše kamarádka, skvělá písničkářka Žofie Kabelková. Říká, že písničky jsou dokonalý pračky pro duši... Hráli jsme spolu už mnohokrát, tak se na ni moc těšíme. Vstupné 200 Kč. FB událost je ZDE, vstupenky lze zamluvit na mailu: bonsai_c3@centrum.cz

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

ČÍSLO 3 ŽIJE?

Recenzi alba skupiny Bonsai č. 3 s názvem Historka jsem již dvakrát odložil. Nebyl jsem schopen napsat, co si o albu myslím. Rozporuplné pocity mnou zmítají ještě nyní, když jsem si přikázel sednout a napsat....

Upřímně řečeno, jsem totiž z tohoto cédéčka zmatený. Písničky Bonsaie mám od dob první Bonsaie docela rád a tak jsem se těšil, až je znovu uslyším. Určitě by mě neurazila přesná revival verze, stejně bych si dokázal poradit i s verzí, kde se na původní zvuk a náladu kapela neohlíží a interpretuje si skladbu zcela po svém, nově. Ani jedno se ale nedá říct o tom, co se nachází na tomto albu.

Skupina Bonsai, toho jména třetí, sice uchopila skladby pánů Poláčka a Stralczynského po svém, ale výsledný zvuk mi přijde starší a horší, než originály. Aranže mi přijdou méně nápadité a více unylé, než je skousnutelné. Cédéčko už nahrálo v mém přehrávači několik desítek hodin... Ale neutkvělo mi z něj v hlavě vůbec nic... Žádný muzikantský nápad, žádné exkluzivní muzikantské či pěvecké výkony. A i ty písničky mi v současném podání přijdou horší, než jak je znám.

Tím nechci a nemohu říct, že by v Bonsai č. 3 byli špatní muzikanti. Neuslyšíte zde falešný tón, vše se poslouchá docela příjemně. Jen to nějak ničím nezaujme. Skupina Bonsai č. 3 nahrála album ve složení Zuzana Březinová - zpěv, altová flétna, rytmika, Petra Dvořáková - violoncello, Václav Koblenc - doprovodná kytara, zpěv, sopránová flétna, altová flétna, Tomáš Pasterný - bongo, zpěv, Jan Přeslička - akustická a elektrická kytara, zpěv. Jako hosté se zde vyskytují Milena Janáčková na violoncello a David Hiner na bongo.

Snažil jsem se na albu skupiny Bonsai č. 3 najít nějaké to pozitivum, nějaký důvod, proč ho pochválit. Ale snad kromě poměrně dobrého bookletu (i když by určitě šlo k textům přidat i akordy...) jsem nenašel jediný důvod, který by existenci tohoto CD vysvětloval a zdůvodňoval. Možná jeden - že to muzikanty baví. CD Historka má být poctou Františkovi Stralczynskému a Tomášovi Poláčkovi. Možná by bylo záslužnější peníze vydané za studio a výrobu tohoto alba věnovat na úpravu a vydání záznamu z koncertů původní Bonsaie.

Možná mám vysoké nároky, možná jsem přehnaně kritický. Možná. Ale čekal jsem od Historky něco jiného, něco nápaditějšího a živějšího. V únoru uslyším Bonsai č. 3 na koncertě. Možná z pódia budou lepší a živější, než z hudební konzervy.

Bonsai č.3 - Historka

BEVOX 2002

(Historka, Proč si říkám, Tvář, Rozmlouvání, Jemné polohy, První dáma, Skořápky, Tvý smutný oči, Doteky, Rituál, Jinotaje, Ten pán, Ponrepo, Průvan, Zázraky)

Pavel Rada, 10. prosinec 2002, Internetfolk