Nejbližší koncerty

4. 12. 2021, 15:00,
Hluboká nad Vltavou, náměstí

Akce Andělská Hluboká. Na náměstí čertovská dílna pro děti, fotokoutek, kromě nás i kapely Hudební kroužek a Globus. Od 14:00 do 16:00 mimořádně otevřený kostel. Na Ohradě akce Čerti v zoo.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Načas tančil křestní

V pražském klubu Mlejn pokřtila ve středu 2. dubna své druhé cédéčko pražská skupina Načas. Koncert byl zároveň zvláštní tím, že to bylo poslední vystoupení kapely před jejím rozštěpením vedví. Atmosféra v sále však vůbec nenasvědčovala tomu, že se něco podobného má v nejbližších minutách stát skutečností. Naopak. Pohoda, skvělá nálada a dobrá muzika - tak by se dal středeční večer ve Mlejně charakterizovat.

Jako již tradiční host Načasu zahájila večer budějovická skupina Bonsai č.3. Jejich vystoupení bylo asi z nejkompaktnějších, jaké jsem u této revivalové skupiny zažil. Velké pokroky dělá zejména zpěvačka Bonsaie Zuzana Březinová, velmi dobrý dojem jsem měl tentokrát také z cellistky Petry Dvořákové.

Po krátké přestávce už nastoupil samotný Načas a titulní písní z nového CD Tanečnice nám naznačil, že se můžeme těšit na folkpop až rockovou desku, plnou zajímavých harmonií a poutavých textů. Bubeník Jirka Skala sice hned při prvním breaku loppingem vyslal jednu z paliček k levé reprobedně, ale bylo vidět, jak to uprostřed kapely uvolnilo napětí a trému.

Hned po druhé písni na pódium vtrhla dobrá duše klubu Mlejn Maruška Navrátilová s lahvemi sektu a muzikanti za přítomnosti dalších důležitých osob své cédéčko pokřtili. Slavnostní řeč držel jinak málomluvný Jirka Mašek, v jehož studiu se cédéčko natáčelo, a dopřán byl divákům také hlas technického spolupracovníka na nahrávce, Petra Novotného. Ten se pro velké časové zaneprázdnění (natahoval doma lino) nemohl zúčastnit křestu osobně, a tak Michal Pravec uskutečnil alespoň krátký telemost, během kterého popřál Petr Novotný kapele mnoho zdaru s prodejem desky a vyjádřil se, že očekává následné dělení Načasu jako mírumilovnou a klidnou záležitost.

Načas se pak dal znovu do hraní, a vedle písní z nové desky, z nichž nejexcelentnější mi přišly Holub a Muž z hor, zahrál také staré fláky jako Nuselský most, Housenka nebo Na východ od ráje. Touto písní se také kapela po více než pětiletém působení s diváky rozloučila, bez emocí, s úsměvem, a se spoustou velkých plánů do budoucna. Tak jim držme palce. A co se týče desky - připravte se na opravdu dobrou porci 15. mňamek, letos se obzvláště povedly…

Šaolín

FOLKtime.cz, 11. 4. 2003