Nejbližší koncerty

19. 6. 2019, 17:00
ČB, Vatikán, Lannova třída

Na Buskers festu zavzpomínáme na časy pouličních hraní u Bodamského jezera v Lindau a hučku plnou západních marek. Klobouka pamětníka bereme s sebou, tak si připravte drobný :)

 

29. 6. 2019, 10:00,
Řevnice u Prahy, lesní divadlo

Semifinále festivalu Porta. Na scéně Na hřišti, kam je vstup zdarma, zahrajeme tři písně a pak záleží, co na to folkový Pan Bů a porota. Večer hrají na hlavní scéně Cop, Pavlína Jíšová, Petr Bende či Nezmaři.

 

4. 7. 2019, 19:00,
Lhota pod Horami, venkovní areál

Koncert na akci Sraz Lhot a Lehot. Přijet má na víkend několik tisíc lidí. Program nabízí kapely Argema, Parkán, Votom, Strakoničtí dudáci, Jana Rychterová a banda, dechovku, zumbu, dílny pro děti, divadla i čajovnu.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Historie a historka

Pětice Bonsai č. 3 dělá něco, co jinak asi u nás nikdo. Hraje folkový revival jedné kapely, jejíž dva přední protagonisté už tu nejsou. Zatímco rockových kapel, které hrají výhradně repertoár převzatý od nějakých mrtvých nebo vytížených velikánů je spousta, ve folku jakoby každý chtěl především sdělit vlastní poselství (což je správné, pokud nějaké má). Myslím, že snahu čísla 3 lze hodnotit kladně a výsledek také, i když mezi nimi pochopitelně není tak charismatický interpret, jako byl František Stralczynský nebo Tomáš Poláček. Ale příjemný, plný zvuk akustické sestavy a dobrý kolektivní duch dávají nový život písničkám, z nichž mnohé jsou s původními interprety jen na nahrávkách amatérských nebo prostě nedefinitivních. Nás pamětníky deska potěší, a věřím, že ani mlaďochům neublíží si ji poslechnout. Znovu se můžeme přesvědčit o kvalitě této tvorby a všimnout si, že ji média dokonale ignorují. Proto musíme své bonsaje pěstovat sami.


Jiří moravský Brabec

Minirecenze CD - Časopis Folk & country 5/2003