Nejbližší koncerty

25. 8. 2019, 16:30,
Kynšperk, vodácké tábořiště

Festival Folková Ohře. Na ostrově řeky, lze si zkusit jízdu na kanoi, kajaku, paddleboardu nebo si půjčit kolobrndu a vydat se na výlet. Zahrají například Klíč, Pacifik, Isara, Poutníci nebo Epydemye.

 

31. 8. 2019, 15:30,
Mohelnice, autokemp, hlavní scéna

Jako hosté Galapřehlídky na festivalu Mohelnický dostavník. Loni jsme tam získali hlavní cenu poroty, některým z nás festival převrátil život, zažili jsme šok, endorfin. Zahrajeme i novou písničku Mohelnická... Festival, kde propuklo několik kapelních lásek i jedna angína, přetrhalo mnoho strun, vypilo mnoho litrů.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Historie a historka

Pětice Bonsai č. 3 dělá něco, co jinak asi u nás nikdo. Hraje folkový revival jedné kapely, jejíž dva přední protagonisté už tu nejsou. Zatímco rockových kapel, které hrají výhradně repertoár převzatý od nějakých mrtvých nebo vytížených velikánů je spousta, ve folku jakoby každý chtěl především sdělit vlastní poselství (což je správné, pokud nějaké má). Myslím, že snahu čísla 3 lze hodnotit kladně a výsledek také, i když mezi nimi pochopitelně není tak charismatický interpret, jako byl František Stralczynský nebo Tomáš Poláček. Ale příjemný, plný zvuk akustické sestavy a dobrý kolektivní duch dávají nový život písničkám, z nichž mnohé jsou s původními interprety jen na nahrávkách amatérských nebo prostě nedefinitivních. Nás pamětníky deska potěší, a věřím, že ani mlaďochům neublíží si ji poslechnout. Znovu se můžeme přesvědčit o kvalitě této tvorby a všimnout si, že ji média dokonale ignorují. Proto musíme své bonsaje pěstovat sami.


Jiří moravský Brabec

Minirecenze CD - Časopis Folk & country 5/2003