Nejbližší koncerty

10. 2. 2023, 19:00,
České Budějovice, divadlo SUD

První letošní klubový koncert. Jako host přijede naše kamarádka, skvělá písničkářka Žofie Kabelková. Říká, že písničky jsou dokonalý pračky pro duši... Hráli jsme spolu už mnohokrát, tak se na ni moc těšíme. Vstupné 200 Kč. FB událost je ZDE, vstupenky lze zamluvit na mailu: bonsai_c3@centrum.cz

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Trampská nota 2007 třináctkou zkoušená

První hostující kapela, českobudějovická Bonsai č.3, tak nastupovala na scénu s více než hodinovým zpožděním. Po nedávné přestavbě jí to opět obdivuhodně hraje, ladí a zpívá. Jen o perspektivnosti repertoáru zděděného po jediné kapele (stejného, nečíslovaného názvu) mám pochybnosti a do jisté míry závidím kapelníkovi Vaškovi Koblencovi jeho nezlomnou víru ve Stralczinského a Poláčkův odkaz.

Cimbura, FOLKtime.cz, 6.6.2007

Re: Trampská nota 2007 třináctkou zkoušená

Z folkových nastupujících uskupení osmdesátých let čněly především tři kapely - Nerez, Č.P.8 a Bonsai. Na rozdíl od Cimbury si myslím, že písničky Franty Stralczynského patří k tomu nejlepšímu a oslovit současné posluchače určitě můžou. I já tuhle víru mám. V Padochově jsem nebyl, ale z několika málo vystoupení skupiny Bonsai č.3, která jsem měl možnost slyšet, jsem nabyl dojmu, že skupině chyběla spíš přesvědčivost a jistota k prosazení Frantových písniček. Ale chápu, že je to těžká věc. A jestli jim to v Padochově obdivuhodně hrálo, ladilo a zpívalo, je to zpráva velmi dobrá.

Belmondo, FOLKtime.cz, 6.6.2007

Re: Trampská nota 2007 třináctkou zkoušená

Nepochybuji o životaschopnosti písniček z dílny původní Bonsaie. Jen cítím jako neobvyklé, že současná kapela hledá nové cesty a snaží se po svém iterpretovat písničky jediné kapely předchůdcovské. Je to poněkud neschůdná cesta k publiku. Početným konzervativcům nové pojetí, byť sebelepší, nikdy nesedne. Lidé jsou holt takoví... Každopádně přeju Vaškovi a jeho kapele mnoho štěstí na zvolené cestě.

Cimbura, FOLKtime.cz, 8.6.2007