Nejbližší koncerty

19. 6. 2019, 17:00
ČB, Vatikán, Lannova třída

Na Buskers festu zavzpomínáme na časy pouličních hraní u Bodamského jezera v Lindau a hučku plnou západních marek. Klobouka pamětníka bereme s sebou, tak si připravte drobný :)

 

29. 6. 2019, 10:00,
Řevnice u Prahy, lesní divadlo

Semifinále festivalu Porta. Na scéně Na hřišti, kam je vstup zdarma, zahrajeme tři písně a pak záleží, co na to folkový Pan Bů a porota. Večer hrají na hlavní scéně Cop, Pavlína Jíšová, Petr Bende či Nezmaři.

 

4. 7. 2019, 19:00,
Lhota pod Horami, venkovní areál

Koncert na akci Sraz Lhot a Lehot. Přijet má na víkend několik tisíc lidí. Program nabízí kapely Argema, Parkán, Votom, Strakoničtí dudáci, Jana Rychterová a banda, dechovku, zumbu, dílny pro děti, divadla i čajovnu.

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

Trampská nota 2007 třináctkou zkoušená

První hostující kapela, českobudějovická Bonsai č.3, tak nastupovala na scénu s více než hodinovým zpožděním. Po nedávné přestavbě jí to opět obdivuhodně hraje, ladí a zpívá. Jen o perspektivnosti repertoáru zděděného po jediné kapele (stejného, nečíslovaného názvu) mám pochybnosti a do jisté míry závidím kapelníkovi Vaškovi Koblencovi jeho nezlomnou víru ve Stralczinského a Poláčkův odkaz.

Cimbura, FOLKtime.cz, 6.6.2007

Re: Trampská nota 2007 třináctkou zkoušená

Z folkových nastupujících uskupení osmdesátých let čněly především tři kapely - Nerez, Č.P.8 a Bonsai. Na rozdíl od Cimbury si myslím, že písničky Franty Stralczynského patří k tomu nejlepšímu a oslovit současné posluchače určitě můžou. I já tuhle víru mám. V Padochově jsem nebyl, ale z několika málo vystoupení skupiny Bonsai č.3, která jsem měl možnost slyšet, jsem nabyl dojmu, že skupině chyběla spíš přesvědčivost a jistota k prosazení Frantových písniček. Ale chápu, že je to těžká věc. A jestli jim to v Padochově obdivuhodně hrálo, ladilo a zpívalo, je to zpráva velmi dobrá.

Belmondo, FOLKtime.cz, 6.6.2007

Re: Trampská nota 2007 třináctkou zkoušená

Nepochybuji o životaschopnosti písniček z dílny původní Bonsaie. Jen cítím jako neobvyklé, že současná kapela hledá nové cesty a snaží se po svém iterpretovat písničky jediné kapely předchůdcovské. Je to poněkud neschůdná cesta k publiku. Početným konzervativcům nové pojetí, byť sebelepší, nikdy nesedne. Lidé jsou holt takoví... Každopádně přeju Vaškovi a jeho kapele mnoho štěstí na zvolené cestě.

Cimbura, FOLKtime.cz, 8.6.2007