Nejbližší koncerty

6. 10. 2022, 20:00,
Praha, klub Carpe diem

Po třech letech se vrací náš folk s violoncellem do caput regni. Jedeme na pozvání tramp folkové kapely Choroši, v níž hraje i náš kamarád Honza Komín. Zahrajeme jako první, na violoncello alternuje Tereza Horažďovská. Vstupné lidové 100 Kč.

 

14. 10. 2022, 17:00,
Horní Planá, kavárna U Tří koček

Samostatný koncert v kavárno - cukrárně, kde zároveň zahájíme tamní podzimní sezonu. V Horní Plané jsme hráli několikrát seniorům při lockdownech, letos u krásné kašny na náměstí, tak se těšíme velmi.

 

22. 10. 2022, 19:00,
Temelín, sál restaurace

Poprvé v kapelním životě zahrajeme přímo v jaderném srdci kraje. Společný koncert s kapelou Jen tak tak, s níž jsme prožili již mnohé radosti a veselosti. Zvučí náš dvorní zvukař Jan Škorec, vstupné dobrovolné. Zn.: Večírek!

 

Kontakt

E-mail:
bonsai_c3@centrum.cz

Mobil:
+420 731 207 270 (Vašek)

Adresa pro zasílání dárků:

Václav Koblenc
Sokolská 57
Č. Budějovice, 370 05

> Vzkazovník <

Bonsaižurnál

  bandzone-logo facebook-logo
Zvadlo křtící

6.5. 2010

Křest CDTož cérky a ogařé, blíží se ona chvíle veliká. Příští sobotěnku 15. 5. vtrhne do Solnice naše grupa folka a vezme s sebou malé béžové křtěňátko. Aneb pokřtíme Demáč 2010! A bude to velká sláva: nové písně, nový nástroj, jejž jsme za 12 let naší existence ještě nikdá nepoužili. Kmotrem bude slovutný Pan kuchmajstr Petr Stupka a huž včil je jisté, že nepřijde s prázdnou:) Asistovat nám bude hejno krásných fléten a flétnistek, jež zove se Třeboňští pištci. Zvládnou zafoukat Yesterday, Bacha, ježkárny i indiánské písně lásky z Bolívie. Exkluzivním hostem bude slovutný jihočeský hudebník, toho času v emigraci 14 km od Středozemního moře. Patrně dojde i na jakési to audyjovizuálno, poudaly tetky, že to včil frčí. Aj soutěž bude a výhry magnificentní. Dozor drží mistr zvukový Karel Dřínek. A hlavně: až se dobéká na pódiu, zahájíme pod ním hudební mejdan, který, jak věříme, i díky vám potrvá až do kuropění. Pročež nástroje a hlasivky s sebou. Tož dojděte a bonsajní robátko nám pěkně okmotřete. Těší se na vás, nedočkavostí samou už booklet ze sebe shazuje...

 
Doli obrazem

29.4. 2010

phoca_thumb_m_pardubice_01Fotografie jsou v galerii ...
 
Směr Náměšť!

22.4. 2010

Hlásíme, že jsme postoupili na Zahradu do Náměště na Hané! Jest radost veliká u nás. Přikládáme sms komentář Jiříka z Perpignanu: „Jste šikovní, že i v oslabení jste se vsítili.“ Tak se mrkněte SEM, jak se TAM nejlépe dostat:)

 
Kmotra liška, géčko, mondeo a svátky zapomnění

20.4. 2010

phoca_thumb_m_BonsaiG. To byla v pátek naše poslední nota v Poslední notě. Šéf této táborské klubohospůdky nás přivítal slovy "Kluci a holky, je to vaše," kteréžto oslovení potěšilo hlavně třicátníky. Po cestě z Budějovic perlila hlavně Peťula, která mluvila o smrti a umírání, aby to co chvíli proložila komentářem typu: Mondeo. Nový (jde o jakousi zvláštní hru).

Poslední nota je sice, pravda, spíše rockový prostor, ale ticho při pizzicatech cella v Zázracích svědčí o tom, že ani náš "čistý folk" se na takovém místě neztratí. Hrálo se nám docela dobře, většina lidí poslouchala a usmívala se na nás (výslovný dík směřujeme ke stolu úplně vlevo), jen pár jedinců dalo přednost konzumaci a hovorům. Skončili jsme stylově koledou, neb těžko na cvičišti a hlavně: už jen 35 týdnů zbývá do Vánoc. V pauze, než se zadrátovali Za sluncem, jsme oprášili model ze Strassenmusik a nechali kolovat klobouk na dobrovolné vlezné s komentářem, ať nás publikum ohodnotí. Prázdný se nám nevrátil. Za sluncem to šlape a Hanka, jak prohlásil kamarád filmový intelektuál, má charisma. Dík patří Luboši Kocourkovi za zvukovou asistenci, Katce za pozvání a kapelník děkuje Tomášovi za maté. Tak, Táborští, za měsíc na Country koktejlu dovi.

PS: Jen, když jsme dojeli dom, zkonstatovali jsme (včetně kuřáků), že jsme poněkud vyuzeni. Šlo o takzvané uzení teplým kouřem, kdy se maso udí při teplotě 30-60 °C po dobu několika hodin. Příště s sebou bereme šunku od kmotry lišky.

 
Bonsai v kůži mamutí

phoca_thumb_m_Bonsai_ocima_pardubickych_deti_0714.4. 2010

Zadání bylo prosté: nakreslete Bonsai č.3. To, co vzniklo, je ohromující. Stejně jako ten nádherný nápad, který vzešel z hlavy Niny, basistky pardubické skupiny Pavučina. Spolu s Myšákem nám ho předali uprostřed koncertu v jejich domovském Doli klubu. Autorem obrazů, které jednou zcela jistě dojdou podobného uznání jako Picasso či Knížák, je houf dětí, které má Nina na starosti. Paleta je to pestrá: poetické duše nám daly podobu pěti barevných srdcí či květin - ty se nadmíru povedly hlavně duu Pešek&Otík. Někteří umělci ovšem pustili fantazii na hodně dlouhý špacír, a tak máme teď doma báječnou kolekci: bonsai coby zeleného dinosaura, princezničku s modrou kšticí, tričko s diagonálně vloženou flétnou, skejťáka s fialovou čapkou, žlutou kočku s černými oušky, oranžové vozítko se třemi pařáty i poněkud psychedelicky působící fáro s dominantní temnou fialovou. Zlatá medailie ovšem patří mistru, který své dílo velmi skromně signoval jen iniciálami V.D. Jeho nadčasový dada přístup k zadání nás rozsekal: hnědý mamut se žlutými kly a zeleným ocáskem. Koho myslel oním klem a koho ocáskem, necháváme na úvaze laskavého čtenáře. Jen pohleďte...

 

 
Jedeme na Růži

7.4. 2010

Přečetli jsme si na webu FC, že nás vybrali na Folkovou růži v Hradci Jindrově. Jest nám potěšením. Kromě nás jsou mezi prvními zvolenými i Shivers z Volyně, hradecký X-tet a rovněž kamarádi ze Zhasni. Zkrátka v dobré společnosti.

 
«ZačátekPředchozí41424344454647484950DalšíKonec»

Strana 42 z 53